کلیه اخبار مرتبط با واژه بازار سرمایه
 گشایش نماد اوراق مشارکت شهرداری کرج در بورس اوراق بهادار تهران

به منظور انجام معاملات ثانویه، نماد معاملاتی اوراق مشارکت شهرداری کرج با بازارگردانی تامین سرمایه تمدن، در روز سه شنبه مورخ ۲۵ تیرماه ۹۸ در بورس اوراق بهادار تهران گشایش یافت.
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵:۵۴
جریان ورود مجلس به واگذاری سرخابی‌ها

در حالیکه مجلس در بودجه امسال دولت را موظف کرده که دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از طریق فرابورس عرضه شوند، این دو باشگاه شرایط پذیرش در فرابورس را ندارند که رئیس سازمان بورس در این زمینه از مجلس خواسته در این بند از لایحه تجدیدنظر کند و الزام عرضه در فرابورس را بردارد، البته مجلس، طبق قانون بودجه مصر است این دو باشگاه از طریق فرابورس عرضه شوند.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴:۲۴
حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه
رضا رحمتی مطرح کرد:

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سیاست‌هایی مانند تغییر دامنه نوسان، نقدشوندگی بازار را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و باید شرایط برای ورود پول‌های تازه فراهم شود.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶:۰۲
۴ تغییر بنیادی در بازار پایه فرابورس
امیر هامونی تشریح کرد:

مدیر عامل فرابورس تغییرات بنیادی در بازار پایه را طبقه‌بندی ناشران، تغییر در نحوه انجام معاملات، جلسه معاملاتی و تعداد انجام حراج پایانی، ایجاد سازوکار حفظ کنترل شرکت و حذف دامنه نوسان قیمت عنوان کرد.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴:۳۸
دریافت خدمات آنلاین برای سهامداران سجامی ممکن شد
خبر خوش برای ثبت‌نام کنندگان در «سجام»؛

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از فراهم شدن بستر ارائه خدمات نوین و آنلاین به سهامداران سجامی خبر داد.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲:۰۲
 لزوم حرکت بازارسرمایه به سمت اعتبارسنجی
مقاومت روانی در اجرای نامک از طرف سرمایه گذاران وجود دارد

تنها دو روز به تمام وقت شدن سامانه مدیریت ریسک (نامک) باقی مانده است، اقدامی که بر اساس آن، زمان ثبت و ارسال سفارش‌های مشتریان شرکت‌های کارگزاری از طریق این سامانه به طور تمام وقت تحت پوشش قرار می گیرد. اجرای این طرح در چند مرحله اجرایی شد و حالا در روز سه شنبه آخرین مرحله آن عملی می‌شود.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱:۳۱
 مسئولیت های شرکت بورس در قبال سهامداران
مدیر عامل شرکت بورس تهران:

مدیرعامل شرکت بورس تهران در خصوص روند عرضه های اولیه در بازار پس از پتروشیمی نوری گفت: هر شرکتی برای عرضه اولیه در بورس تهران آماده باشد از طریق بخش بازار اطلاعیه مربوط به آن را منتشر می کنیم تا عموم مردم در جریان قرار بگیرند. شرکت های متعددی در صف عرضه اولیه قرار دارند اما هنوز اطلاعات لازم و کافی را برای عرضه در اختیار بورس تهران قرار نداده اند. لذا، به محض نهایی شدن این اطلاعات، بخش بازار شرکت بورس در خصوص عرضه های اولیه اطلاع رسانی خواهد کرد.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵:۲۳
 واگذاری سهام خودروسازان آسان نخواهد بود
ارز ترجیحی به دشمن درجه یک تولید داخلی تبدیل شده است

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: در مجموع به نظر می‌رسد بدون ایجاد تغییرات ساختاری اولیه از جمله حذف بدهی بانکی، مشخص شدن سیاست دولت در قبال واردات و وضع تعرفه، موضوع خصوصی‌سازی و واگذاری خودروسازان محقق نشود.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸:۴۵
نقطه‌ای برای اتصال دانشگاه و بورس

سومین دوره لیگ ستارگان بورس ۱۵ تیرماه سال جاری آغاز شد. در این رویداد که به مدت هفت هفته ادامه دارد، ۶۵ تیم شرکت دارند. بر این اساس ۶۰ تیم داخلی و ۵ تیم خارجی منتخب دانشگاه‌های عمان، بصره، عراق، استانبول و دمشق سوریه تا به این لحظه در این مسابقات حضور یافته‌اند.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰:۲۱
لی‌لی‌پوتی‌ها در کانون توجه معاملات این روزهای بورس

سهام برخی شرکت‌های کوچک بورسی و فرابورسی در حالی این روزها مورد توجه معامله‌گران قرار گرفته که از ابتدای امسال تا کنون سود چند برابری را نصیب سرمایه‌گذاران کرده است.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸:۴۳
سامانه مدیریت ریسک تمام وقت می‌شود

مرحله نهایی فاز نخست سامانه مدیریت ریسک از سه‌شنبه این هفته اجرایی می‌شود، بر این اساس، تمام مدت زمان ثبت و ارسال سفارش‌های مشتریان شرکت‌های کارگزاری از طریق سامانه نامک، تحت پوشش قرار می‌گیرد.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵:۵۷
شاخص بورس قله ۲۵۰ هزار واحد را فتح کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ۹۸۳ واحد رشد روبرو شد.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴:۳۲
       تصویب دستورالعمل انتشار اوراق وکالت در کمیته فقهی سازمان بورس

نایب‌رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: در جلسه اخیر این کمیته، دستور العمل انتشار اوراق وکالت به تصویب رسید.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳:۲۲
همچنان  سامانه متولد می شود

در دنیایی که روزانه نرم افزارها و برنامه‌های مختلف تحت وب و موبایل برای کاربران طراحی می شود که بتوانند به صورت آنلاین و در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات خود را برای شرکت ها و سازمان ها ارسال کنند، سازمان بورس و اوراق بهادار نیز از این قضیه مستثنی نبوده و وب سایت های مختلفی را برای کاربران خود اعم از سهامداران و ناشران طراحی می کند.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶:۵۷
انتظار شیب ملایم در روند صعودی شاخص

بیش از یک سال است که واژه ارز به پر کاربردترین واژه در اقتصاد تبدیل شده است. یکی از مهم ترین متغیرهای کلان اقتصادی که افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی نرخ آن در یک سال اخیر، تاثیر خود را بر تمامی بازارها از جمله بازار مسکن، طلا و خودرو گذاشت.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱:۰۳