کلیه اخبار مرتبط با واژه شماره ۳۰۸ هفته نامه اطلاعات بورس
داد و ستد براساس اطلاعات نهانی

در اثر افشای اطلاعات مالی و ایجاد شفافیت این امید وجود دارد که تبعیضی رخ نداده و بازار به سمت کارایی بیشتر حرکت کند. همچنین تقلب، فساد و رفتار فسادآمیزی نظیر داد و ستد براساس اطلاعات نهانی رخ ندهد.
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹:۳۵
افزایش مصرف منابع و رشد فساد

یکی از کارکردهای اصلی بازار سرمایه، کمک به بهبود کارایی اطلاعاتی بازارهای مالی و تخصیص منابع به دارایی‌های مولد و سودآور است. بنابراین شفافیت و کیفیت اطلاعات ناشران اوراق ‌بهادار نقش اساسی در این فرآیند داشته و شرایط مطلوب‌تری را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می کند.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷:۵۸
تداوم صادرات و ارزآوری «جم پیلن»
بهمن بهزادی مدیرعامل پلی پروپیلن جم تاکید کرد:

سهام پلی پروپیلن جم در بورس عرضه و شرکت هم مشمول معافیت مالیات ده ساله تا سال ۱۴۰۷ است
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴:۵۰
روند صعودی سودآوری سیمانی‌های « تأمین»
صادرات در اولویت اول قرار دارد

مزیت‌های تولید سیمان در کشورمان به گونه‌ای بوده که درشاخص‌هایی نظیر قیمت تمام شده و سود آوری قابل توجه است.البته درشرایط کنونی با توجه به وضعیت پروژه‌های عمرانی، گزینه پیش رو این صنعت که فعالان آن اجماع نظر بر آن دارند توسعه صادرات سیمان به کشورهای همسایه از جمله عراق و سوریه است.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲:۱۴
ناگهان؛ تعویق عرضه بلوک مدیریتی «وامید»
مدیرعامل کارگزاری بانک سپه خبر داد:

شرکت بورس تهران درهفته اول خرداد ماه، اطلاعیه لغو عرضه بلوک مدیریتی سهام شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید را صادر کرد.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹:۱۸
صعودی پر ریسک در انتظار بورس
مدیرعامل سبدگردان کاریزما پیش‌بینی کرد:

شرایط سیاسی و بین‌المللی پیش‌رو همراه با تحریم‌های آمریکا به طور یقین روند بازار سرمایه را تحت الشعاع قرار می‌دهد. بنابراین با توجه به این که بورس بازاری صادرات محور است و شرکت‌های فعال در آن اعم از پتروشیمی، صنایع فولاد و معدنی، کالاهایشان را به قیمت جهانی می‌فروشند، از این رو در بین فعالان بازار نگرانی از بابت ناکامی در فروش محصولات وجود دارد که این موضوع مسبوق به سابقه است.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷:۰۴
افزایش سقف در زمان نامعلوم

زمانی که ابزار معاملاتی صندوق سرمایه‌گذاری در طلا وارد بازار شد، در مدت کوتاهی توانست سهم بازار مناسبی کسب کند و استقبال سرمایه‌گذاران از این صندوق‌ها زیاد شد.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷:۱۱
نقش خاکستری محدودیت

محدودیتی که اکنون در صدور واحد‌های جدید وجود دارد، به دلیل انتفاع صندوق‌هایی که هنوز سقف جذب سرمایه‌گذارشان پر نشده، به لحاظ سود بازاری خیلی هم بد نیست.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷:۲۲
حلقه گم شده در صندوق‌هاي طلا

يکی از جذابیت‌های بازارهای مالی نوآوری‌های آن است. در برخي از اوقات سرعت نوآوری‌ها به گونه‌ای است که مقام ناظر از کنترل به موقع تبعات منفی آن عاجز است و این موضوع در همه بازارهای مالی دنیا مصداق دارد.
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹:۲۳
محدودیت طلایی در تالار نقره‌ای
پس از بستن بازار آتی سکه، بحران به صندوق‌های طلا رسید

ناظر برای کنترل نوسانات طلا در بازار فیزیکی، به ایجاد محدودیت در صندوق‌های طلا پرداخته است
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶:۳۴