آرشیو مطالب
گروه های خبری:     نوع خبر:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
بررسی  آخرین معاملات تابستان

بررسی معاملات پنج روزه نشان از توقف شاخص بورس در کانال ۲۹۴ هزار واحدی در آخرین هفته تابستان دارد.
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶:۴۰
کاهش نرخ رسمی ۲۹ ارز

امروز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قیمت ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن بهای ۸ ارز افزایش، ۱۰ ارز ثابت و ۲۹ واحد پولی کاهش یافت. امروز نرخ دلار آمریکا همچنان بدون تغییر، ۴۲ هزار ریال، بهای هر یورو ۴۶ هزار و ۳۵۱ ریال و پوند انگلیس ۵۲ هزار و ۳۷۲ ریال است.
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲:۰۲
عضویت منطقه آزاد ارس در سازمان جهانی گردشگری
محسن نریمان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد:

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با برگزاری بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، منطقه آزاد ارس به عنوان عضو وابسته به این سازمان پیوست.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷:۰۰
 تلاش شرکت ریل‌پرداز سیر برای تبدیل شدن به اولین هلدینگ جامع حمل و نقل ریلی کشور

شرکت ریل پرداز سیر (سهامی عام) ۱۹/۹۹ درصد سهام شرکت ریل پرداز نو آ‌فرین را با خرید شرکت «تدبیر روشن تجارت انزلی» تملک نموده است.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴:۴۱
افزایش سرمایه بیمه “ما” از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها

بر اساس مصوبه هیات مدیره شرکت بیمه “ما”، این شرکت قصد دارد سرمایه خود را تا میزان ۱۰۰ درصد از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش دهد.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰:۴۲
B  رسید ، محصول جدید محیط زیستی ایران ارقام

حذف رسیدهای کاغذی ترمینال های بانکی و هزینه های تهیه آن، کمک به حفظ محیط زیست، ایجاد حسابداری شخصی (PFM) و نیز تجربه کاربری بهتر سرویس های بانکی مشتریان از مزایای محصولی است که شهرام برنجی، معاون نرم افزار شرکت ایران ارقام توضیحات کاملی را در خصوص آن با ما در میان میگذارد.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴:۱۰
لزوم قیمت‌گذاری و واگذاری سهام  از طریق بورس و فرابورس

ابزارهای موجود برای معرفی سیاست‌های اصل ۴۴ نشان می‌دهد که قیمت‌گذاری و واگذاری سهام باید از طریق بورس و فرابورس و داخل یک اتاق شیشه‌ای شفاف انجام شود.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹:۱۴
بررسی عوامل موثر بر ریزش امروز  بازار سرمایه

طبق برخی نظریه ها، امروز آخرین روز مهلت تسویه معاملات اعتباری کارگزاری ها است و دلیل ریزش بازار، همین موضوع بوده است. البته فعالان قدیمی تر بازار احتمالا تجربه چنین اتفاقاتی را در روزهای پایانی شهریور در ذهن دارند.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱:۳۱
ممکن است در بخشی از بازار شاخص کاهش یابد
تحلیل یک کارشناس از بازار امروز:

امروز بازار سهام با ریزش قیمت اکثر شرکت ها و افت بیش از ۸ هزار واحدی شاخص همراه شد با توجه به اینکه در حال حاضر خروج وجوه مشاهده نمی شود نمی‌‌‌توان کاهش شاخص را پیش بینی کرد اما ممکن است در بخشی از بازار و در کوتاه مدت کاهشی رخ دهد که ناشی از شناسایی سود سرمایه‌ گذاران باشد.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲:۵۹
شاخص‌های بازار افت کرد

امروز در در بورس تهران تعداد ۷۳ سهم به رشد قیمت و ۲۷۶ سهم با افت قیمت مواجه شدند. در فرابورس ایران نیز ۸۱ سهم افزایش قیمت را تجربه کردند و ۱۱۲ سهم کاهش قیمت داشتند.ارزش کل معاملات بورس تهران به رقم ۱۷۱۵ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵.۳ میلیارد و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار نیز رقم ۴۹۳ هزار و ۲۴۸ را تجربه کرد.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹:۵۱
کمیسیون اقتصاد لایحه حمایت از سهامداران خرد را تصویب کرد

لایحه حمایت از سهامداران خرد با هدف ارتقا جایگاه ایران در نماگر حمایت از سهامداران خرد به عنوان یکی از نماگرهای ده‌گانه شاخص سهولت کسب و کار بانک جهانی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت به ریاست وزیر اقتصاد به تصویب رسید.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰:۰۶
هفت هفته آموزش سواد مالی در باغ کتاب
مجموعه کارگاه­ های داستان­ های سواد مالی

تابستان امسال فرصتی بود برای همکاری آکادمی هوش مالی و باغ کتاب تهران؛ تا شرایطی را برای آشنایی کودکان شش تا نه سال، با مفاهیم سواد مالی فراهم کنند.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲:۴۶
کافه ATM میزبان اولین نشست بلاکچین ایران ارقام

اولین نشست جمعی از فعالان بلاکچین ایران با معاونین شرکت ایران ارقام با هدف همفکری برای ارائه راهکارهای بلاکچینی برای نیازهای واقعی بانک‌ها و نهادهای مالی روز یکشنبه ۲۴ شهریورماه در محل کافه ATM برگزار شد.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳:۰۱
برقراری ارتباط بانکی ایران و روسیه بدون سویفت

ارتباط بانکی ایران و روسیه بدون سویفت و از طریق پیام رسان روسی و سپام برقرار شده است.رییس کل بانک مرکزی ایران نتایج مذاکرات در ترکیه را مثبت ارزیابی کرده است.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶:۴۶
بورس کالا مقصر کاهش قیمت زعفران نیست

قیمت زعفران در بازار با توجه به حجم عرضه و تقاضا تعیین شده و پیش‌بینی افزایش عرضه‌ها در فصل برداشت، عامل شیب نزولی زعفران بوده است.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵:۴۱
 ورود محموله‌های سنگین بنزین و گازوئیل به بورس انرژی

امروز بیشتر از ۲۲۰ هزار تن فرآورده بنزین و گازوئیل از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد بازارهای بین المللی، روانه میز فروش بازار صادراتی بورس انرژی ایران می‌شود.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷:۳۲
بازار بورس تحت تاثیر  حمله به تاسیسات نفتی عربستان/افزایش تقاضا برای ارزهای نفتی

در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان ارز کشورهای صادرکننده افزایش چشمگیری پیدا کرده است.افزایش شدید قیمت نفت بازارهایی نظیر بازار بورس و ارز را تحت‌الشعاع قرار داده است و با افزایش تقاضا برای ارزهای نفتی، بازار دستخوش تغییرات جدیدی شده است.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹:۱۵
راه اندازی بورس بین المللی مناطق آزاد تا دهه فجر
مشاور رئیس جمهورخبر داد:

باید فرآیندهای صریح و روشنی در حوزه بانکی در مناطق آزاد تعریف شود تا مسیر توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذاری در این مناطق هموارتر شود. ایجاد مکانیسم های مالی همچون ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد هم ازمواردی است که به این فرآیند کمک می کند.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵:۰۷
اقبال معامله‌گران به نمادهای بازار پایه فرابورس

بیشتر نمادهای معاملاتی بازار پایه فرابورس ایران روز قبل و پس از چند روز توقف اجباری، معاملات خود را با روند افزایشی و اقبال سهامداران و معامله‌گران به پایان رساندند.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱:۵۱
مازاد عرضه  یک میلیارد یورویی در سامانه نیما

باتوجه به پیشی گرفتن عرضه ارز در سامانه نیما نسبت به تقاضا که کاهش معاملات را در سامانه رقم زده است که این موضوع نشان از آن دارد که دولت بر اساس مکانیزم مدیریت واردات، تلاش کرده تا میزان واردات کشور را مدیریت و بخش عمده‌ای از ارز وارداتی مورد نیاز در بخش غیر از کالاهای اساسی را از طریق این سامانه تامین کند.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳:۰۲