آرشیو
واکاوی حقوقی انصراف «بانک سپه» از عرضه عمده سهام

عطف به نامه شماره ۹۶-۲۱ مورخ۰۷/۰۳/۱۳۹۸ مدیر عامل کارگزاری بانک سپه، مبنی بر انصراف از عرضه-عمده سهام «شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید»، بررسی روند همراه با واکاوی دلایل عدم این عرضه مد نظر قرار می‌گیرد.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴:۲۷
نبود مشتری و تمرکزبر ایجاد بازار رقابتی

بانک سپه در راستای خروج از بنگاه داری، آگهی عرضه ۵۰ درصد از سهام تحت تملک این بانک از شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید را اوایل اردیبهشت منتشر کرد و انجام این کار را برعهده کارگزاری این بانک گذاشته بود.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸:۴۸
بیش از ۲۸ درصد جریمه مالیاتی

قرجه طیار عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واگذاری اموال مازاد بانک‌ها باید هرچه سریعتر انجام شود، چراکه در حال حاضر سیستم و نظام بانکی در تخصیص منابع به متقاضیان تسهیلات به کندی عمل می‌کنند.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰:۰۷
پایان سناریوی اموال مازاد

محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به ورود جدی مجلس به بحث واگذاری اموال مازاد و بنگاه‌های اقتصادی در دست بانک‌ها به بخش‌خصوصی، گفت: امسال به طور یقین تعیین تکلیف اموال مازاد و بنگاه‌های اقتصادی بانک‌ها جامه عمل می‌پوشد.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴:۱۹
بدعت‌گذاری در واگذاری‌های بانکی
واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها باید تا انتهای سال ۱۳۹۸ به سرانجام برسد

بانک‌ها می‌توانند سهام بنگاه‌های تحت پوشش خود به بخش خصوصی واقعی را با نظارت سازمان بورس واگذار کنند
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷:۵۵
پاداش سرمايه پارس، صدر نشین شد
بازدهی ۳۵ صندوق بیشتر از شاخص

بررسی عملکرد ۶۳ صندوق سرمایه گذاری در هفته منتهی به ۲۱ خرداد ماه نشان می دهد که متوسط بازدهی صندوق ها ۹۶ / ۱ درصد بوده است. ۳۵ صندوق بازدهی بیشتری از شاخص کسب کرده اند.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱:۳۸
وجه تضمین خرید سهام باید هم جنس سهام باشد

مدیران سازمان بورس معتقدند برای تضامین خرید اعتباری سهام تنها باید از دارایی‌هایی که در این دو بازار پذیرش شده اند بهره برد و سایر دارایی‌هایی که در بازارهایی مانند بورس کالا داد و ستد می‌شوند مورد قبول نیست.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷:۵۸
در انتظار تصمیم ناظر

حسن کاظم زاده معاون سرمایه‌گذاری‌های شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان در این باره گفت: محدودیت در دارایی‌های مورد قبول برای وجه تضمین خرید اعتباری اوراق بهادار توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین می‌شود. شرکت‌های کارگزاری نیز طبق دستورالعمل سازمان عمل می‌کنند.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳:۵۵
یک پشتوانه مطمئن اما بی اعتبار

یوسف‌هاشمی عضو هیأت مدیره شرکت کارگزاری بانک آینده گفت: یکی از دلایلی که صندوق‌های طلای قابل معامله در بورس به عنوان وجه تضمین قابل قبول نیست، نبود ساز و کار مشخص در این بخش است.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰:۰۴
قوانین اعتبار خرید سهام امروزی نیست

سینا سلیمانی مدیر سرمایه‌گذاری شرکت مشاور تأمین‌سرمایه نوین در خصوص پذیرش سهام صندوق‌های طلا به عنوان وجه تضمین گفت: در همه جای دنیا طلا یا دارایی‌های مبتنی بر طلا به عنوان امن ترین دارایی تلقی می‌شود و به عنوان وثیقه یا وجه تضمین پذیرفته می‌شود.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵:۵۷