آرشیو
بررسی  آخرین معاملات تابستان

بررسی معاملات پنج روزه نشان از توقف شاخص بورس در کانال ۲۹۴ هزار واحدی در آخرین هفته تابستان دارد.
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶:۴۰
لزوم قیمت‌گذاری و واگذاری سهام  از طریق بورس و فرابورس

ابزارهای موجود برای معرفی سیاست‌های اصل ۴۴ نشان می‌دهد که قیمت‌گذاری و واگذاری سهام باید از طریق بورس و فرابورس و داخل یک اتاق شیشه‌ای شفاف انجام شود.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹:۱۴
ممکن است در بخشی از بازار شاخص کاهش یابد
تحلیل یک کارشناس از بازار امروز:

امروز بازار سهام با ریزش قیمت اکثر شرکت ها و افت بیش از ۸ هزار واحدی شاخص همراه شد با توجه به اینکه در حال حاضر خروج وجوه مشاهده نمی شود نمی‌‌‌توان کاهش شاخص را پیش بینی کرد اما ممکن است در بخشی از بازار و در کوتاه مدت کاهشی رخ دهد که ناشی از شناسایی سود سرمایه‌ گذاران باشد.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲:۵۹
شاخص‌های بازار افت کرد

امروز در در بورس تهران تعداد ۷۳ سهم به رشد قیمت و ۲۷۶ سهم با افت قیمت مواجه شدند. در فرابورس ایران نیز ۸۱ سهم افزایش قیمت را تجربه کردند و ۱۱۲ سهم کاهش قیمت داشتند.ارزش کل معاملات بورس تهران به رقم ۱۷۱۵ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵.۳ میلیارد و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار نیز رقم ۴۹۳ هزار و ۲۴۸ را تجربه کرد.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹:۵۱
کمیسیون اقتصاد لایحه حمایت از سهامداران خرد را تصویب کرد

لایحه حمایت از سهامداران خرد با هدف ارتقا جایگاه ایران در نماگر حمایت از سهامداران خرد به عنوان یکی از نماگرهای ده‌گانه شاخص سهولت کسب و کار بانک جهانی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت به ریاست وزیر اقتصاد به تصویب رسید.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰:۰۶
بورس کالا مقصر کاهش قیمت زعفران نیست

قیمت زعفران در بازار با توجه به حجم عرضه و تقاضا تعیین شده و پیش‌بینی افزایش عرضه‌ها در فصل برداشت، عامل شیب نزولی زعفران بوده است.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵:۴۱
 ورود محموله‌های سنگین بنزین و گازوئیل به بورس انرژی

امروز بیشتر از ۲۲۰ هزار تن فرآورده بنزین و گازوئیل از سوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد بازارهای بین المللی، روانه میز فروش بازار صادراتی بورس انرژی ایران می‌شود.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷:۳۲
راه اندازی بورس بین المللی مناطق آزاد تا دهه فجر
مشاور رئیس جمهورخبر داد:

باید فرآیندهای صریح و روشنی در حوزه بانکی در مناطق آزاد تعریف شود تا مسیر توسعه اقتصادی و جذب سرمایه گذاری در این مناطق هموارتر شود. ایجاد مکانیسم های مالی همچون ایجاد بورس بین الملل در مناطق آزاد هم ازمواردی است که به این فرآیند کمک می کند.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵:۰۷
اقبال معامله‌گران به نمادهای بازار پایه فرابورس

بیشتر نمادهای معاملاتی بازار پایه فرابورس ایران روز قبل و پس از چند روز توقف اجباری، معاملات خود را با روند افزایشی و اقبال سهامداران و معامله‌گران به پایان رساندند.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱:۵۱
 سهامداران در سامانه سجام شناسایی می‌شوند

تمام متقاضیان دریافت خدمات پایه مکلف به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) هستند.کلیه متقاضیان دریافت خدمات پایه نظیر کد معاملاتی مکلفند نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه فوق اقدام کنند. همچنین کلیه اشخاص تحت نظارت (ناشران) ملزم به ثبت، تکمیل و به روزرسانی اطلاعات مشتریان در این سامانه هستند.
سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴:۰۹