آرشیو
صادرات مقرون به صرفه نیست

افزایش نرخ خوراک موجب می‌شود بهای تمام شده و قیمت تمام شده کار افزایش یابد و در چنین شرایطی امکان صادرات برای شرکت‌ها وجود ندارد. همچنین نرخ لوبکات به قیمت گذاری جدید کیلو ۵۳۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان بر آورد می‌شود. این در حالی است که هزینه‌های حمل ونقل وغیره را نیز باید به آن اضافه کرد.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷:۰۴
کارگزاران در حلقه افزایش ریسک و کاهش منافع
عضو هیأت مدیره کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار تاکید کرد:

کارگزاران به عنوان بازوی اصلی بازار سرمایه بوده و خرید و فروش سهام توسط آنان صورت می‌گیرد. کارگزاری‌ها در این خرید و فروش‌ها، به نمایندگی از خریداران یا فروشندگان سهام، معامله انجام می‌دهند و در ازای آن حق‌العمل یا حق کارگزاری دریافت می‌کنند. آ
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶:۴۸
 فرمول قیمت خوراک باید اصلاح شود

با توجه به وجود اشکالاتی در نحوه محاسبه نرخ لوبکات، عملا نرخ لوبکات محاسبه شده برای تولید و صادرات روغن پایه مقرون به صرفه نبود. براین اساس با توجه به نیاز کشور به ارز، نیاز به اصلاح فرآیند قیمت گذاری لوبکات به شدت احساس می‌شود.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲:۱۱
چرخ روانکاران کند می‌شود
نرخ خوراک باز هم دردسرساز شد

نرخ خوراک واحدهای روغن سازی از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۴۲۵ درصد افزایش داشت
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰:۵۸
رشد ۱۵۸۱ واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۱۵۸۱ واحد افزایش، معادل ۰.۶ درصد رشد را به ثبت رساند.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴:۳۲
«مشترک ارزش‌کاوان آینده» صدرنشین صندوق‌ها شد

بررسی عملکرد ۶۵ صندوق سرمایه گذاری در هفته منتهی به ۸ مردادماه نشان می دهد که متوسط بازدهی صندوق‌ها ۱۵/۰- درصد بوده است.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰:۵۶
سرمایه‌گذاری سیمان تأمین رکورد می‌زند
تمرکز شرکت‌های سیمانی بر افزایش سرمایه

شرکت‌های تابعه سرمایه‌گذاری سیمان تأمین شستا توانستند رکوردهای خوبی از خود به جا بگذارند . به عنوان نمونه هلدینگ فارس و خوزستان توانست سود سهام و تسویه بدهی‌های گذشته را سر موعد مقرر پرداخت کند. از سوی دیگر سیمان شاهرود صادرات خود را از مرز ۵۵ هزار تن گذراند .
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰:۰۲
 تحلیل کوتاه

موضوع فعالیت شرکت: "اجرای هرگونه خدمات کشتیرانی از جمله نمایندگی خطوط کشتیرانی ، انجام عملیات هیدروگرافی ولایروبی ، انجام عملیات راهنمایی کشتیها و امور یدک کشی ، انجام هرگونه خدمات بندری از جمله تخلیه و بارگیری ، عملیات کانتینری ، بارشماری تامین نیروی انسانی و خدمات عمومی ، ارائه خدمات حفاظت فیزیکی و ایمنی ، تعمیرات و نگهداری و بهره برداری از تاسیسات و ساختمانها ، حمل ونقل درون و برون شهری ، انجام امور تعمیر و نگهداری و بهره برداری از ماشین آلت"
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱:۳۶
ارائه اطلاعات مالی ضعیف و درحد صفر
مجلس وارد عمل می‌شود

دو قانون دسترسی به اطلاعات آزاد و نظام سلامت اداری همه سازمان‌ها و نهاد‌ها را ملزم به ارائه عملکرد مالی خود کرده است
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱:۱۷
حرکت نقدینگی به سمت سهام بنیادی

رشد ۴۲ درصدی شاخص کل و ۸۸ درصدی شاخص هم وزن در ۱۳۰ روز گذشته، بازدهی قابل قبولی را برای بازار سهام رقم زد. البته به غیر از مواردی اندک از سهام بازار پایه ای، رشد قیمت سهام اکثر شرکت‌ها دارای پشتوانه تحلیلی مبتنی بر رشد سودآوری و یا رشد ارزش دارایی‌های شرکت‌ها بوده است.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷:۴۲