آرشیو
آینده روشن سهام شرکت‌های بنیادی بزرگ

سهام‌های بنیادی دارای ریسک پایین بوده واز نظر ارزشی در حال حاضر در قیمت‌های پایین معامله می‌شوند و می‌توان گفت تا پایان سال این سهام‌ها می‌توانند بازدهی بیش از ۶۰ درصد داشته باشند.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲:۵۷
نخبگان مالی در آوردگاه بورس
برای قضاوت در نیمه راه هستیم

سومین دوره لیگ ستارگان از ۱۵ تیرماه سال جاری آغاز شد. این دوره لیگ ستارگان نسبت به دو دوره گذشته تفاوت بسیار زیادی دارد.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷:۰۵
ریسک بالای سهام‌های غیربنیادی

با توجه به ریسک‌های موجود در بازار و ریسک گریزی سرمایه‌گذاران تغییر پرتفوی سرمایه‌گذاران و انتخاب سهم‌های پر ریسک دور از ذهن بوده و عملی منطقی نیست.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵:۱۷
تنبیه  تحلیل
بازدهی شرکت‌های بورسی قابل تامل است

از ۱۰ شرکتی که بازدهی بیش از ۴۰۰ درصد در ۴ ماه اخیر به دست آوردند بیشتر شرکت‌ها در بازار پایه حضور داشتند
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷:۳۱
 کاهش ناهنجاری های اقتصادی با عرضه کالاها در بورس

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهمترین آسیب و عارضه قیمت گذاری دستوری ایجاد رانت در بازارها است، گفت: منشا عمده رانت های موجود در اقتصاد به ویژه در معاملات کالاهای اساسی ارتباط بسیار زیادی با شیوه قیمت گذاری دستوری دارد. یکی از تجربه های ناموفق اعمال سیاست های دستوری در چند سال اخیر، در بازار ارز و برخی از کالاهای دیگر مشاهده شده که تبعات آن امروز همه اقتصاد را در بر گرفته است.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲:۴۵
توسعه ادبیات بازار سرمایه در افق جشنواره بورس و رسانه

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار ، جشنواره بورس و رسانه را گامی مهم در راستای همگانی سازی ادبیات بازار سرمایه دانست و گفت: امروز بورس یک مفهوم همگانی است که عموم افراد حتی در دورافتاده ترین نقاط کشور می توانند از طریق سامانه های الکترونیک با آن مرتبط شوند .
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱:۲۴
رشد دوبرابری شاخص هموزن نسبت به سال گذشته
حرکت بازار به سمت سهم‌های کوچکتر با سوددهی مناسب

کارشناس بازار سرمایه ضمن مثبت ارزیابی کردن روند کنونی بازار گفت: با توجه به اتمام فصل مجامع و تقسیم سود تقریبا مناسب شرکت‌ها، شاهد تعدیل نسبت P/E وP/S بازار بودیم که سبب شد بازار در شرایط مناسبی قرار بگیرد.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱:۵۴
از افزایش نرخ خوراک تا تلاطم در بازار روانکارها

افزایش نرخ خوراک شرکت‌های تولیدکننده روانکار از اوایل سال ۹۶ کلید خورده است به طوری که مقدار آن از افزایش نرخ محصولات این شرکت‌ها سبقت گرفته و اعتراض تولیدکنندگان این محصول را به دنبال داشته است.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰:۳۵
خودتحریمی در افزایش نرخ خوراک

نخریدن خوراک توسط شرکت‌های روغن ساز و روانکار نیز راه حل منطقی و شدنی نیست. تنها راهی که انجمن پیشنهاد کرده این است که دولت در غالب سوبسید بخشی از زیان این گروه جبران کند. در غیر این صورت روی فرمول‌ها باید تجدید نظر انجام گیرد که این افزایش نرخ به طور مثال ۵ تا ۱۰ درصد شود.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹:۵۲
بازی پر نوسان  نرخ‌گذاری خوراک

به عنوان نمونه ممکن است نرخ یک فرآورده نفتی براساس نرخ‌های بین المللی ۱۵ درصد افزایش یابد ولی قیمت‌های فرآورده‌های صنایع روغن سازی به این میزان گران نشوند. در چنین شرایطی شرکت‌های روانکار حاشیه سودشان به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. البته میزان افزایش قیمت لوبکات که خوراک اصلی روانکارها است خیلی بیشتر از میزان افزایش در قیمت محصولات آنهاست.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶:۰۰